Üç büyükler lige iyi başlangıç yapamayınca Trabzonspor’un oynadığı futbol ve aldığı sonuçlar taraftarları umutlandırdı.

Bordo Mavili taraftarlar, “Bu sene o sene” demeye başladı.
“O sene”den kasıt ne?

Trabzonspor’un şampiyon olduğu sezonlarda üç büyüklerden ikisi ligde erken havlu atar, böylece şampiyonluk bir büyükle – çoğunlukla Fenerbahçe – “Karadeniz fırtınası” arasında geçerdi.

Bu sezon Süper Lig’in 9. Haftasındaki puan tablosu Trabzonspor’un şampiyon olduğu yıllardaki gibi. Trabzonspor’la Fenerbahçe yukarılarda, Galatasaray ve Beşiktaş, zirveden uzakta. Sezona iyi futbol ve skorla başlayan Fenerbahçe, sonraki haftalardaki kötü gidişe dur deyip, atağa geçti. Beşiktaş ve Galatasaray, sezonun ilk yarısı bitene kadar toparlanabilir mi, zaman gösterecek.

Bu sezon – Avusturya’daki hazırlık maçları dahil – oynadığı her maçı televizyondan izlediğim Trabzonspor, ilerleyen haftalarda ne yapar?
Trabzonspor’un bir maçını izleyince, “Bu sezon, o sezon” diyorsun. Aynı Trabzonspor, bazı maçlarda ise taraftarına, “Bu takım bu yıl da şampiyon olamaz” dedirtiyor.
Çok zorlandığı Başakşehir deplasmanında ilk gölü atıp, öne geçmesine rağmen bir puanı son dakikalarda kurtaran Trabzonspor mesela…
“Günün adamı” diyeceğiniz bir futbolcu yoktu sahada.

Abdulkadir Ömür, Ekuban, Obi Mikel, Onazi ve Abdulkadir Parmak gibi yıldız futbolcularının sakatlığı Trabzonspor için talihsizlik. Onların yerine oynayanlar “vasat”ın üstüne çıkamadıkları sürece Trabzonspor’un işi zor.

Bordo Mavili kulüp, İstanbul deplasmanından üç puanla dönseydi, lider olacaktı, ama bunu başaramadı.

Bunun sebebi, oynadıklarında skoru değiştirecek yeteneklerinin sakat olması. Trabzonspor’un skor üstünlüğünü ele geçirdiği maçlardaki puan kayıplarının müsebbibi ise defansının hala şampiyonluğa oynayacak takım futbolcularından oluşmaması.

Trabzonspor yönetimi ve teknik patronu Ünal Karaman, bu sorunu çözerse “Karadeniz Fırtınası” için “Bu sene o sene” olabilir.

Aksi taktirde Trabzonspor için şampiyonluk yine başka bahara kalır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz