Trabzonspor, Başakşehir deplasmanından sonra kendi sahasındaki Göztepe maçında da Süper Lig lideri olma şansını kaybetti. Süper Lig’in 10’ncu haftasında Trabzonspor’un kendi evindeki maçta rakibi, hafta içinde Teknik Direktörü istifa eden Göztepe’ydi.

90 dakika sonunda sahasından 1 – 0 yenik ayrılan Trabzonspor, ilk yarıda rakibi karşısında varlık gösteremedi. Trabzonspor, ikinci yarıda biraz toparlandı, ama ne bir gol atıp, bir puanı kurtarabildi ne de kötü gidişe dur diyebildi.

Trabzonspor’un Göztepe karşısındaki kadrosundan Sosa, Ivanildo ve Yusuf Sarı’nın dışında giydiği formanın hakkını vermek için çaba sarf eden başka futbolcusu yoktu. Oynadıklarında skoru değiştirebilecek potansiyele sahip futbolcularının sakat olması Trabzonspor için talihsiz bir durum.

Bir takımın as futbolcularının niye bu kadar sakatlık yaşadıkları da bir başka soru işareti. Trabzonspor ve Ünal Karaman için bir diğer talihsizlik de takımın kadro zenginliğinin olmaması.

Ünal Karaman, Göztepe maçının ikinci yarısında “Umut” diye sahaya sürdüğü Avdijaj’ı değiştirmek zorunda kaldı. Bir takımın teknik direktörü, ikinci yarıda sahaya sürdüğü bir futbolcuyu isteneni veremedi diye değiştiriyorsa, kulübün çıkarını düşünen yönetimin de şapkasını önüne koyup, radikal bir karar vermesi şart.

Trabzonspor yönetimi, şayet Avdijaj’ı izleyip, tavsiye eden scout ekibiyse onlardan bunun hesabını sormalı. Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman da, Göztepe maçında görev verdiği futbolculardan sürekli rakiplerine top kaptıranlara hangi takımda oynadıklarını hatırlatmalı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz